15. novembra 2023 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

Neonatológia v Nitre sa teší z periniek pre predčasne narodené bábätká

Vianoce sú síce ešte len predo dverami, no my už sme nevydržali čakať 🙂 Fakultná nemocnica Nitra preto od nás dostala predčasný darček.

Vieme, v akom stave je slovenské zdravotníctvo. V SOFTELLO sme sa teda rozhodli, že vezmeme veci do vlastných rúk a budeme slovenským nemocniciam pomáhať tak veľmi, ako to len bude v našich silách. Pre oddelenie neonatológie sme teda vytvorili niečo výnimočné – špeciálne navrhnuté a upravené perinky pre predčasne narodené bábätká.

Perinky vznikali v spolupráci so zdravotníckym a lekárskym personálom

V nitrianskej nemocnici nám prezradili, že perinky, ktoré tam aktuálne majú, sú nevyhovujúce. Preto sme si spoločne prešli požiadavky, ktoré by nové perinky mali spĺňať a snažili sme sa čo najlepšie navnímať ich potreby. Následne sme vytvorili prototyp, ktorý skvele spĺňal všetky požiadavky „na prvú šupu“ 🙂

V čom sú naše perinky pre predčasne narodené bábätká výnimočné?

  • Oproti našim klasickým modelom periniek, sú vyrobené v zmenšenej verzii.
  • Majú 3-bodový systém zaväzovania, ktorý umožňuje výbornú manipuláciu s bábätkom.
  • Tento 3-bodový systém zaväzovania sa v nemocniciach využíva už dlhé roky. Práve takýto systém bábätku poskytuje známy tesný priestor, aký malo v maminkinom brušku. Bábätko je teda kľudnejšie a má kvalitnejší spánok.
  • Pozostávajú z dvoch častí – vonkajšieho návleku a vnútornej vyberateľnej výplne.
  • Majú náš vlastný autorský dizajn z kolekcie Medical, ktorý sme venovali práve nemocniciam. Viac o kolekcii Medical sa dozviete tu.

TIP! Máte záujem o perinku pre predčasne narodené bábätko? Dajte nám vedieť. Zmenšenú perinku vám vieme ušiť v ktoromkoľvek dizajne z našej ponuky. V prípade záujmu nás kontaktujte na info@softello.sk.

K perinkám sme vytvorili aj náhradné návleky

Aby sme zabezpečili na oddelení maximálnu využiteľnosť periniek a ich „rýchloobrátkovosť“, vytvorili sme k perinkám aj náhradné návleky, ktoré využijú v čase, kedy je potrebné perinku z hygienických dôvodov oprať. Stačí teda vymeniť len vonkajší návlek a perinku môžu veselo využívať ďalšie detičky.

Reportáž v TV Nitrička o predčasných pôrodoch

Nitrianske oddelenie neonatológie má kapacitu dvadsať mini detičiek. V čase, keď sme perinky odovzdávali ich tam bolo desať. Téma predčasného pôrodu je niečo, čo by v spoločnosti malo dostať viac priestoru. Pre maminku aj bábätko je to extrémne stresujúce obdobie plné obáv, ale aj nádeje.

Pán primár je ale našťastie na slovo vzatý odborník. V reportáži pre TV Nitrička porozprával o problematike predčasného pôrodu. Reportáž bude odvysielaná 17.11. na TV Nitrička a dozviete sa v nej napríklad aj to, čo môže byť príčinou predčasného pôrodu.

reportaz tv nitricka softello

Kolekciu Medical nájdete aj v Nemocnici na Kramároch

Dizajn, v ktorom sme vytvorili perinky pre predčasniatka sme venovali nemocniciam. A práve v tomto dizajne sme koncom roka 2022 vytvorili hniezda pre bábätká, ktoré robia radosť na bratislavských Kramároch. Celý článok si môžete prečítať tu.

V SOFTELLO veríme, že aspoň takouto malou troškou dokážeme prispieť k tomu, aby sa bábätká na tomto svete cítili príjemne už od svojich prvých chvíľ. Maminkám, ale aj bábätkám želáme najmä veľa síl a pevné zdravie! 🙂


Máte TIP na nemocnicu, ktorá by potrebovala našu pomoc? Dajte nám vedieť na info@softello.sk.


Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK