Shopping Cart

Kolekcia Medical

Moderný prístup pre slovenské pôrodnice. S týmto heslom sme v spolupráci so slovenskými lekármi a zdravotníkmi vytvorili kolekciu určenú špeciálne pre slovenské pôrodnice. Vieme, že na štátnu podporu sa veľmi spoľahnúť nedá. Preto sme sa rozhodli vziať veci do vlastných rúk a vytvorili sme kolekciu produktov Medical.

Kolekcia Medical do slovenských pôrodníc okrem konceptu bazálnej stimulácie prináša aj funkčný a moderný dizajn rešpektujúci potreby novorodeneckého oddelenia.

Koncept bazálnej stimulácie

Tento moderný prístup k novorodencom myslí v prvom rade na potreby novorodenca a jeho prvých pocitov. Bábätko počas svojich prvých dní začína vnímať okolie vôkol seba a tesné prostredie mu navodzuje pocit známeho prostredia a bezpečia, ktoré malo bábätko v brušku matky.  Koncept bazálnej stimulácie je teda o stimulácii vnímania vlastného tela, podpore psychomotorického vývinu a orientácie v čase a priestore.

Funkčný a moderný dizajn

Kolekcia Medical bola vyvinutá v spolupráci so slovenskými lekármi a zdravotníkmi. Pýtali sme sa na potreby novorodeneckých oddelení, prototypovali sme a zapracovávali požiadavky. Našim cieľom bolo dosiahnuť maximálny komfort používania a jednoduchú a praktickú údržbu produktov.

  • Rozmery hniezd a periniek sú oproti bežným verziám našich produktov špeciálne upravené tak, aby presne zapadli do nemocničných postieľok.
  • Všetky naše produkty majú vyberateľnú vnútornú výplň aby sme zabezpečili maximálne jednoduchú údržbu a obrátkovosť na oddelení.
  • Používame výhradne certifikovaný bavlnený satén s certifikátom OEKO-TEX100, ktorý je oproti klasickej bavlne na dotyk oveľa hebkejší a šetrnejší k citlivej detskej pokožke.

Kolekcii Medical sme zároveň navrhli a vytvorili autorský grafický dizajn, ktorý sme venovali výhradne nemocniciam.

Hniezdo pre novorodencov Medical

Hniezdočko je navrhnuté a ušité špeciálne pre potreby pôrodnice. Má kompletne vyberateľné vnútro vrátane ložnej plochy a obvodového mantinelu, čím sa výrazne zjednodušuje starostlivosť a údržba.

Jeho rozmer je zároveň prispôsobený rozmerom postieľok na novorodeneckom oddelení, hniezda sú teda o niečo menšie a perfektne zapadnú na svoje miesto.

Perinka pre novorodencov Medical

Perinka má klasický podlhovastý tvar, aký sa dodnes používa v mnohých pôrodniciach. Perinka pozostáva z dvoch častí – návleku a vnútornej výplne, ktorú môžete cez spodnú časť perinky jednoducho vybrať. Zaväzovanie perinky je riešené prostredníctvom 3-bodového systému, vďaka ktorému si veľkosť perinky môžete regulovať podľa potreby a veľkosti bábätka. Bábätko je v perinke tesne zavinuté, vďaka čomu má pocit ako u maminky v brušku. Veľkou výhodou perinky je, že má bábätko dostatok priestoru pre pohyb nožičiek, pričom sa ale z perinky nevykopká.

Kolekcia Medical v slovenských pôrodniciach

Produkty z našej kolekcie Medical nájdete vo viacerých slovenských pôrodnicich, napríklad:

  • Univerzitná Nemocnica Ľ. Dérera na Kramároch, Bratislava
  • Fakultná nemocnica AGEL, Skalica

Spolupracujte s nami

Hľadáte moderné a kvalitné produkty pre novorodencov do vašej pôrodnice? V prípade záujmu si s vami radi prejdeme individuálne požiadavky vašej pôrodnice. 

Kontaktujte nás prostredníctvom formulára nižšie alebo telefonicky na +421 940 640 595.