26. apríla 2023 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

Medzinárodný deň žien, answer.lab a večer plný inšpiratívnych žien

Ženská sila je nekonečná. Prijatím krásneho pozvania sme ju spoločne oslávili pri príležitosti predstavenia novej kolekcie SISTERHOOD od Answear.LAB. 

Ako ženy stojace za značkou SOFTELLO, sme mali príležitosť sa v tento večer podeliť o náš príbeh – príbeh matky a dcéry, ktoré sa rozhodli podnikať spoločne. V priestore Kubis the Nook sme tak strávili Medzinárodný deň žien v spoločnosti inšpiratívnych žien, ktoré si navzájom poskytujú podporu, povzbudzujú sa a motivujú v každom aspekte života.

Celý večer sa niesol v duchu dobrej nálady a inšpiratívnych príbehov žien. Moderátorka eventu Martina Beňová nás vyspovedala a porozprávali sme jej o našich začiatkoch a celom koncepte značky SOFTELLO.

Opäť som objavila svoju lásku k šitiu (Janka)

“V spomienkach sa vraciam k dobe, keď som kolísala čerstvo narodené bábätko v našom rodinnom dome a zároveň vyplňovala faktúry na písacom stroji. Bolo to pred 30 rokmi, keď sme s manželom začali našu firmu BS ACOUSTIC, ktorá úspešne funguje dodnes. 

Avšak vždy som bola kreatívna duša a obzvlášť ma lákali šablóny na šitie oblečenia pre moje dve dcéry, ktoré som si často šila až po večeroch, keď už spali.

BS ACOUSTIC sa nám však podarilo úspešne rozbehnúť a čas venovaný šitiu sa postupne znižoval. No až keď som sa mala stať prvýkrát babičkou, staršia dcéra ma poprosila, či by som pre jej bábätko mohla ušiť niekoľko vecičiek. 

To bol zlomový impulz a opäť som objavila svoju lásku k šitiu a spolu s mojou mladšou dcérou Miškou sme začali vytvárať vlastnú značku SOFTELLO.

Postupne sme sa stali nielen amatérskymi dizajnérkami a grafičkami, ale aj fotografkami, obchodníčkami, marketérkami, skladníčkami a ekonómkami. 

SOFTELLO teda vzniklo nielen našimi rukami, ale najmä našimi srdcami.”

Akčné ženy a detská značka Softello  

Jankin príbeh

Na začiatku značky Softello stálo narodenie vnúčika Janky Balážovej.

„Moja staršia dcéra za mnou prišla s tým, či by som jej mohla urobiť niečo pre bábätko, niečo, čo bude originálne, čo sa bežne v obchode nedá kúpiť a zároveň to ostane ako spomienka,“ opisuje začiatky Janka Balážová. „Nemohla som povedať „nie“. Hoci moje kreatívne začiatky boli už na strednej škole, následne som sa tomu už nevenovala. Ako mamina na materskej, som chcela dať deťom to najlepšie čo človek môže dať. Kreativita ale vo mne stále driemala a tak som aj naďalej deťom šila. Tešili sa, že majú iné ako ostatní,“ uvažuje nahlas o prvotinách svojej tvorby Janka Balážová.

Následne sa dlhé obdobie tomu nevenovala, až s narodením vnúčika prišla potreba niečo vytvárať. Janka s mužom má firmu, ktorá tento rok oslávi 30. výročie, robia ozvučovaciu techniku, čiže niečo diametrálne odlišné od vecí pre bábätká. S dcérou Michaelou to majú podelené, dcéra má na starosti marketingovú časť, Janka kreatívnu.

Miškin príbeh

Michaela po úspešnom ukončení štúdia v odbore Marketingový a obchodný manažment na Ekonomickej univerzite v Bratislave  pôsobila vo viacerých digitálnych agentúrach na pozícii Digital account manažér. V rámci mnohých slovenských, ale aj zahraničných projektov riadila tímy skvelých ľudí, ktorí sa podieľali na vývoji digitálnych produktov.

Nakoniec však jej cesty viedli domov – do rodinnej firmy BS ACOUSTIC, ktorá je súčasťou jej DNA (vznikla totiž v ten istý rok, ako sa narodila). Tu prevzala riadenie E-commmerce v rámci SK a CZ trhu. 

Začiatok spoločného príbehu

„Niečím sa musíte líšiť od konkurencie. Chceme mať vlastný originálny dizajn. Ja sa venujem návrhom látok, ktoré si sami navrhujeme a tvorbe produktov,“ vysvetľuje Janka. Ako hodnotí vzájomný vzťah mamy s dcérou? „Určite je to náročné, nie každý deň sú Vianoce. Sú chvíle, keď máme rôzny názor na vec, no vždy sa snažíme hľadať kompromis a hľadať zlatú strednú cestu, aby výsledok vyhovoval vždy obidvom,“ dodáva. Pochvaľuje si deľbu práce, kde každá robí v tej svojej oblasti, kde je viac doma.

„Myslím si, že čas, ktorý môžeme aj vďaka podnikaniu spolu tráviť, je nenahraditeľný. Každá sme samostatná, čas je veľkou pridanou hodnotou, ktorá nás spája a utužuje naše vzťahy”

Ak sa chcete inšpirovať krásnymi príbehmi iných žien a ich úspešných značiek, prečítajte si článok: https://akcnezeny.sk/sesterstvo-v-znameni-kolekcie-answear/

Značka SOFTELLO dnes a jej prémiové produkty pre deti

V súčasnej dobe vám ponúkame mäkučké hniezda, perinky, zavinovačky, veľké aj malé mantinely, detské obliečky a nové textilné hračky a podložky na hranie. Stále sa snažíme prinášať vám nové a nové produkty, a rozširovať svoju ponuku pre najmenších. 

Jednou z našich veľkých výhod, ktorá nás odlišuje od konkurencie, je, že naše zákazníčky si u niektorých produktov môžu vybrať výplň – či už letnú, zimnú alebo páperovú – podľa vlastných preferencií alebo obdobia pôrodu. Okrem toho sa naše produkty vyznačujú vyberateľným vnútrom, čo výrazne uľahčuje ich údržbu a predlžuje ich životnosť.

Všetky výrobky nájdete na našom e-shope www.softello.sk, kde na vás čaká široká ponuka autorských farieb a vzorov. Naše výrobky šijeme s láskou v našej vlastnej krajčírskej dielni, výhradne z certifikovaného bavlneného saténu. Áno, bavlna je síce oveľa lacnejšia, ale rozdiel v kvalite týchto látok je na dotyk veľmi výrazný. 

Poslanie firmy je niečo, čo definuje jej DNA. Je to niečo, čo ju napĺňa a čo ju definuje. 

Našim poslaním SOFTELLO je, aby sa bábätká na tomto svete cítili príjemne už od prvých chvíľ. 

Bolo pre nás nesmiernym potešením zúčastniť sa tejto akcie a stretnúť iné úspešné ženy a vypočuť si ich príbehy. Radi sme sa s nimi porozprávali a zazdieľali s nimi skúsenosti a rady.

Všetkým ženám prajeme čo najviac takýchto inšpiratívnych večerov aby aj možno aj vďaka spoločnosti inšpiratívnych žien nabrali odvahu ísť si za svojim snami.

Janka&Miška SOFTELLO

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK