15. decembra 2022 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

V nemocnici L. Dérera v Bratislave sa tešia z nových detských hniezd

Naším poslaním v SOFTELLO je, aby sa bábätká cítili príjemne už od prvých chvíľ na tomto svete. Aj preto sme sa rozhodli vytvoriť pre nemocnicu L. Dérera na Kramároch v Bratislave niečo výnimočné. V spolupráci s MUDr. Čverhovou sme pre nemocnicu vytvorili 24 kusov špeciálne navrhnutých detských hniezd do postieľok.

Nový prístup na novorodeneckom oddelení

V nemocniciach sa postupne zavádza nový prístup k novorodencom. V bratislavskej nemocnici to nie je inak. Nový koncept, tzv. podpora bazálnej stimulácie u bábätiek, je o tom, že bábätká sú z maternice zvyknuté byť obklopené “natesno”. Vyvoláva to v nich pocit známeho prostredia.

Tento koncept je o stimulácii vnímania vlastného tela, zlepšovaní funkcie organizmu, podpore psychomotorického vývinu a orientácie v čase a priestore. Bazálna stimulácia vlastne vďaka pohybu a zmyslovej stimulácii umožňuje vznik neurálnych spojení v mozgu, a teda podporuje učenie.

Nové hniezda pre bábätká

Mamičky, ale najmä bábätká, ktoré prídu na svet v bratislavskej nemocnici na Kramároch, sa môžu tešiť zo špeciálne navrhnutých detských hniezd do postieľok. V rámci pôrodníc ide o novinku, ktorá, veríme, si nájde svoje uplatnenie postupne aj v ďalších nemocniciach na Slovensku.

V rámci našej spolupráce s Univerzitnou nemocnicou Bratislava, konkrétne s novorodeneckým oddelením Nemocnice Ladislava Dérera na Kramároch, sme pripravili a začiatkom decembra odovzdali nemocnici 24 kusov špeciálne navrhnutých detských hniezd do postieľok.

Hniezda boli navrhnuté a ušité špeciálne pre potreby pôrodnice. Samotné požiadavky na hniezda boli odkomunikované s doktorkami MUDr. Čverhová a MUDr. Káčeríková. Tieto požiadavky sme sa snažili do maximálnej možnej mniery zapracovať. Hniezda majú teda vo výsledku kompletne vyberateľné vnútro vrátane ložnej plochy a obvodového mantinelu, čím sa výrazne zjednodušuje starostlivosť a údržba. K hniezdam sme zároveň dodali aj 24 ks náhradných návlekov, aby sme zabezpečili kontinuitu využívania hniezd na oddelení.

Rozmery hniezd sú zároveň prispôsobené rozmerom postieľok na novorodeneckom oddelení, hniezda sú teda o niečo menšie ako štandardné komerčné hniezda. Priamo pre potreby nemocnice sme takisto navrhli individuálny dizajn látky, ktorý je a aj bude určený pre nemocnice.

Okrem hniezd šijeme z certifikovaných materiálov aj perinky, zavinovačky, mantinely do postieľok a mnoho ďalších kvalitných produktov.

Všetky poskytnuté detské hniezda sme vytvorili pre nemocnicu bezodplatne. V minulosti sme tiež dodávali perinky do Nemocnice Skalica a do budúcna by sme veľmi radi nadviazali spoluprácu aj s ďalšími nemocnicami. Chceme, aby sa každé bábätko cítilo príjemne už od prvých momentov na tomto svete. Veríme, že aj takýmto spôsobom k tomu dokážeme prispieť.

Máte záujem o výrobky SOFTELLO pre svoju nemocnicu? Kontaktujte nás!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK