25. apríla 2022 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

Mantinel do postieľky: Bezpečný priestor pre vaše bábätko

Príchod dieťatka je nádherná udalosť v živote každého z nás. Je preto prirodzené, že sa mu snažíte vytvoriť teplý, útulný, ale hlavne bezpečný domov, ktorý mu zaručí kvalitný a pohodlný spánok. Jednou z dôležitých vecí, ktorú by mala obsahovať každá výbavička, je aj mantinel do postieľky.

Čo je mantinel do postieľky?

Mantinel využívali v minulosti aj naše staré mamy. Vtedy bola jeho hlavná úloha zabrániť vypadnutiu dieťatka z postieľky, pretože boli tyče príliš ďaleko od seba. Dnes sa detské postieľky vyrábajú tak, aby sa medzi ne nezmestila ani detská hlavička. Úloha mantinelu do postieľky však ostala podobná. 

Medzi jeho najdôležitejšie poslanie patrí v prvom rade bezpečnosť. Zabraňuje úderom detskej hlavičky o tyče postieľky a tiež zakliesneniu ručičiek či nožičiek. Okrem toho mantinel chráni pred prievanom, ktorý môže ohrozovať zdravie dieťatka.

Mantinel do postieľky zaručí bezpečný priestor pre bábätko.

Používať sa dá počas celého „postieľkového obdobia“ až pokým dieťatko nepresuniete do veľkej postele. Okrem praktických výhod, môže mantinel spĺňať aj estetickú funkciu. Ak zvolíte správny materiál a dizajn, dokonale osvieži detskú izbičku.

Typológia mantinelov do postieľky – ako vybrať ten pravý

Mantinel do postieľky Softello vyrábame z bavlneného saténu, teda z materiálu, ktorý je príjemný na dotyk, ale hlavne bezpečný pre novorodenca. Vnútro je vyplnené výplňou FLEXOTERM300. Tá je mäkkučká a dieťatko ochráni pred údermi.

Naše mantinely Softello sú v dvoch rozmeroch:

  • veľké mantinely
  • malé mantinely
Veľký mantinel do postieľky Softello
Veľký mantinel 240×30 cm
Malý mantinel do postieľky Softello
Malý mantinel 120×15 cm

Veľké mantinely

Veľké mantinely značky Softello majú výšku 30 cm a dĺžku 240 cm. Sú ideálne, ak chcete mať postieľku vedľa manželskej postele, pretože jedna dlhá strana ostáva voľná. Umožňuje vám tak sledovať dieťatko priamo z postele. Výborným riešením sú aj vtedy, ak máte bočnicu z postieľky dole a postieľku prisunutú priamo k vašej posteli.

Mantinel do postieľky macko Softello

Malé mantinely

Malý mantinel Softello má 15 cm na výšku a 120 cm na dĺžku. Ak chcete mať mantinel do postieľky po celom jej obvode, stačí k veľkému mantinelu dokúpiť malý. Menší rozmer je možné upevniť dvoma spôsobmi. Prvý plní skôr estetickú funkciu a je ideálny keď je dieťatko malé a ešte sa príliš nepohybuje po postieľke. Ide o upevnenie na dolnú časť bočnice. Druhý spôsob, akým môžete upevniť malý mantinel, je taký, že ho priviažete na hornú časť bočnice. 

Malý mantinel – upevnenie v spodnej časti postieľky
Malý mantinel upevnenie v hornej časti postieľky
Malý mantinel – upevnenie v hornej časti postieľky

Vhodný je najmä vtedy, ak sa dieťatko snaží stavať na nôžky a objavuje svet ústami. Pripevnením mantinelu na hornú časť postieľky zabránite prípadnému poraneniu ústočiek pri pošmyknutí.

Prečo zvoliť mantinely Softello?

Mantinely Softello sú kvalitne a s láskou šité pre potreby každého dieťatka. Majú praktický obdĺžnikový tvar, ktorý jednoducho a pohodlne upevníte šnúrkami. Zavinovačky a perinky a všetky ďalšie produkty Softello potláčame vlastnými originálnymi dizajnami, ktoré si zamilujete od prvej chvíle. Materiály majú certifikát OEKO TEX Standard 100 tr. 1, takže spĺňajú najprísnejšie normy EÚ a sú vhodné pre detičky do 3 rokov

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK