21. februára 2022 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

Zavinovačky a perinky pre novorodencov: Aký je medzi nimi rozdiel?

Jednou z najkrajších etáp v našich životoch je príchod malého prírastku. Keď sa bábätko narodí, všetko sa zmení. Celý svet sa začne točiť len okolo neho a vy sa mu snažíte dať nielen nekonečnú lásku, pokoj a šťastie, ale aj obrovskú dávku starostlivosti. Dať mu všetko, čo potrebuje tak, aby bolo čo najviac spokojné. A práve takýmto krokom k spokojnosti môžu byť aj teplučké perinky či praktické zavinovačky. Viete, aký je medzi nimi vlastne rozdiel?

Perinka na viazanie – najúčinnejší prostriedok našich starých mám

Pamätáte si ešte na tie krásne biele perinky s krajkou po obvode? Ak nie, tak vaša mamička či babička by určite vedela. Pretože už ony si boli isté, že pevne zviazané bábätko má lepší a kvalitnejší spánok.

Hlavná výhoda, ktorú má perinka pre novorodenca, je jej obdĺžnikový tvar a možnosť pevného zviazania šnúrkami po bokoch. Bábätko je tak oveľa stabilnejšie uložené a aj napriek kopkaniu nožičkami perinka drží tvar. Mamičky mávajú často pocit, že ak dieťatko príliš tesno zviažu, bude sa cítiť „ako vo väzení“. Opak je však pravdou. Maličké telíčko je zvyknuté na blízkosť a tesný priestor, ktoré mávalo v brušku matky, preto si uchováva tieto pocity aj v perinke. Tam sa cíti pokojnejšie a v bezpečí.

Perinka pre novorodencov od firmy Softello je vyrobená z certifikovaných materiálov.

Bábätká po narodení tiež nemajú vyvinutú termoreguláciu, no v perinke majú ideálne teplo. Preto sa dodnes perinky pre novorodencov používajú aj v našich pôrodniciach. Navyše sú veľmi praktické, ak chcete dať bábätko „popestovať“.

Perinky z našej dielne nájdete aj vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica

Naše perinky pre novorodencov sú naozaj výnimočné, s láskou ušité a z tých najlepších materiálov. A keďže vieme, že v nemocniciach sa používa práve klasický strih periniek, niekoľko z nich sme darovali aj do skalickej pôrodnice. Tu sa z nich tešia tí najmenší hneď od prvej chvíle na tomto svete.

Zavinovačka – praktická pokračovateľka periniek

Zavinovačka sa stala obľúbenou najmä v poslednom období. Má štýlovejší dizajn a vyzerá modernejšie ako perinka pre novorodenca. Názov je odvodený od toho, že sa do nej bábätko zavinie. Hlavnou výhodou zavinovačky je najmä väčšia voľnosť, a preto je vhodná pre staršie bábätká. Ako sme už spomínali, u novorodencov je lepšie tesnejšie viazanie, ktoré dosiahnete práve v perinke. 

Zavinovačka od nás má tvar štvorca s rozmermi 80 x 80 cm a bábätko sa do nej jednoducho a praktiky zavinie a previaže mašľou. Využívať zavinovačku však môžete aj keď je dieťatko už väčšie. Napríklad ako podložku na hranie, podložku do kočíka alebo aj prikrývku.

Prečo práve perinka a zavinovačka pre bábätko od Softello?

Najväčšou výhodou periniek a zavinovačiek značky Softello je vyberateľné vnútro, takže vonkajšiu časť môžete jednoducho vyprať. Naše produkty sa tak stávajú dlhodobo udržateľné. V ponuke nájdete niekoľko druhov výplní, ktoré si zvolíte podľa vlastnej potreby:

  • letná výplň (flexoterm200) – vhodná do teplých letných dní, pretože je tenšia a špeciálne navrhnutá tak, aby sa zabránilo prehriatiu bábätka
  • zimná výplň (flexoterm 2×200) – ideálna od jesene do jari, je hrubšia a dieťatko tak udrží v dokonalom teple
  • perie – ideálne na výrobu periniek či zavinovačiek, pretože v lete sa v ňom dieťatko neprehreje a v zime zas udržuje potrebné teplo; býva však často považované za alergén, no neželanej alergii môžete vďaka vhodnej starostlivosti predísť

Na výrobky používame tie najkvalitnejšie certifikované materiály. Ako jedny z mála sú naše produkty šité z bavlneného saténu, ktorý je jemný, príjemný a dokonalý pre citlivú detskú pokožku. Nielen dizajn výrobkov, ale aj dizajn samotných látok si navrhujeme sami, a preto sú naše sety do postieľky na trhu jedinečné. Všetky naše produkty sú s láskou vyrobené na Slovensku v našej súkromnej krajčírskej dielni.

Chystáte sa na nový prírastok do rodiny, alebo nový drobec zavítal k niekomu z vašich blízkych? Pozrite si ponuku našich periniek a vyberte pre vašich najmenších to najlepšie.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK