24. marca 2022 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

Hniezdo pre bábätko ako veľký pomocník každej mamičky

Najdôležitejšia vec pre spokojné dieťatko je dokonalá starostlivosť a pohodlie. Hniezdo pre bábätko dokáže uľahčiť prvé týždne spolunažívania a tiež slúžiť aj niekoľko spoločných mesiacov až... no až kým z neho nevyrastie a začnú mu vykúkať nožičky.

Čo je to hniezdo pre bábätko?

Príchod dieťatka do vášho života znamená aj záplavu nekonečných zmien, prispôsobovania sa a „zžívania“ sa tak, aby ste dokázali spolu čo najlepšie fungovať. Bábätko je tiež pod vplyvom obrovských zmien, kedy musí vymeniť teplo a bezpečie matkinho bruška za nový a nepoznaný svet.

Stiesnený priestor hniezda, podobne ako pri perinke pre novorodencov, pripomína dieťatku pocity z maminho bruška. To ho dokonale upokojuje a spríjemňuje mu pobyt v novom svete. Preto sa pre prvé mesiace dieťatka stalo hniezdo do postieľky jedným z najviac vyhľadávaných „baby“ produktov vôbec.

Okrem toho je hniezdo do postieľky odporúčaným produktom aj zdravotníckym personálom a lekármi. Je to najmä z toho dôvodu, že vďaka bočným mantinelom sa zamedzí nežiaducemu prevaleniu dieťatka na bruško v prvých týždňoch jeho života. 

Na čo a kedy používať hniezda do postieľok?

Využitie hniezda je naozaj multifunkčné, primárne je však určené na spinkanie. Môžete ho mať napríklad v postieľke, kde bábätku zabezpečí pokojný a nerušený spánok. Výhodou hniezda do postieľky je aj jeho jednoduchá manipulácia, vďaka ktorej si ho prenesiete kamkoľvek potrebujete.

Hniezdo pre bábätko Softello z kolekcie béžový tulipán

Ak chcete, aby bolo bábätko s vami neustále, môžete ho pokojne položiť na sedaciu súpravu v obývačke. Ak chcete, aby bábo spinkalo v manželskej posteli, hniezdo vytvorí bezpečný priestor medzi vami a zamedzí riziku prevalenia či priľahnutia. Výborným pomocníkom je aj pri cestovaní, kedy zaisťuje známy priestor tepla domova a vďaka tomu je dieťatko pokojnejšie. Niektoré mamičky zvyknú hniezdo využívať aj napríklad ako podložku na prebaľovanie.

Prečo si zvoliť práve hniezda od Softello?

Vybrať to najlepšie hniezdo pre bábätko môže vyzerať ako náročný proces. Je len na vás, aké požiadavky si určíte. Ak sa však obzeráte po našich hniezdach, vedzte, že volíte v prvom rade kvalitu a udržateľnosť. Výnimočnosť hniezd pre bábätká od značky Softello spočíva najmä vo vybranom materiáli a dizajne. Na naše produkty používame ten najjemnejší bavlnený satén, ktorý je príjemný na dotyk a ideálny pre citlivú detskú pokožku.

Hniezda od Softello sú potlačené originálnym autorským dizajnom, ktorý si sami navrhujeme, a majú praktickú šnúrku po celom obvode, takže si veľkosť upravíte podľa potreby. Bezpečnosť našich malých zákazníkov je prvoradá, preto je viazanie prekryté pásom na suchý zips. Ten zároveň drží tvar hniezda ešte pevnejšie a stabilnejšie.

Vyberateľná výplň hniezda do postieľky Softello.

Vďaka možnosti vybrať vnútornú výplň, sú naše hniezda udržateľné. Aby ste sa k nej dostali úplne bez problémov je uzavretá zipsovým zapínaním. Na výplň obvodovej časti hniezda používame len certifikované guľôčkové duté vlákno. Vnútro vyberateľnej ložnej plochy vypĺňame 100% bavlnou a dutým vláknom FLEXOTERM 300. Na výrobu našich produktov sú použité len certifikované materiály (OEKO TEX Standard 100, tr. 1), ktoré spĺňajú najprísnejšie normy Európskej únie a sú vhodné pre deti do 3 rokov.

To najlepšie pre vaše bábätko

Etapy v našom živote sa neustále menia a príchod dieťatka nie je výnimkou. To najjednoduchšie, čo môžeme pre neho urobiť, je vytvoriť mu ideálny priestor pre jeho kvalitný vývin. Tento priestor je nielen ukazovateľom tepla domova, ale aj pocitu lásky a dokonalého bezpečia.

Ak vás zaujíma viac zo sveta našich najmenších, nezabudnite nás sledovať aj na našom Facebooku či Instagrame, kam neustále pridávame užitočné informácie ohľadom tej najlepšej starostlivosti o bábätká.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK