15. decembra 2022 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

Prvé hračky pre novorodenca? Pomôžeme vám vybrať

hračky pre novorodenca

Bábätká toho nepotrebujú veľa. Postačia im čisté plienky, jedlo, kvalitný spánok a vaša nekonečná láska. Okrem toho ich však určite potešia aj bezpečné hračky. Tie nielenže zabavia na dlhú dobu, ale naviac podporia zdravý vývin.

Aké hračky pre bábätká voliť? 

Vyberať si môžete hneď z niekoľkých druhov hračiek. Rozhodnúť sa viete napríklad pre drevené hrkálky, krúžky, kolotoče nad postieľku či textilné hračky. Medzi novorodencami sú obľúbené aj drevené obrázkové knižky, prípadne rôzne hračky do kočíka alebo vane. 

Hračky pre novorodenca sú vo všeobecnosti vyrobené tak, aby dokázali rozvíjať detskú fantáziu a kreativitu. Zaujmú hravými farbami a jednoduchou konštrukciou. Pri výbere si dajte pozor, aby konkrétna hračka neobsahovala príliš malé časti, ktoré by pre novorodenca mohli byť nebezpečné. Dobrou voľbou sú produkty v jemnejších farbách, ktoré dokážu bábätko upokojiť.

Drevené hračky pre novorodencov

Možno si poviete, že drevené hračky sú už dávno „OUT“, no nie je to tak. Aj v súčasnosti sú totiž veľmi obľúbené. Medzi drevené hračky patria rôzne krúžky, hryzadlá alebo hrkálky. Sú veľmi dôležité pre rozvoj zmyslov u detí. Okrem iného, ide o výhodné riešenie aj pre bábätká, ktoré majú tendenciu neustále niečo hrýzť alebo olizovať

Hračky z dreva sú neporovnateľné s hračkami vyrobenými z plastu. Ide totiž o prírodný materiál, ktorý pôsobí na dieťa veľmi pozitívne. Naviac, je aj veľmi šetrný k životnému prostrediu. 

drevené hračky pre deti

Hračky z dreva majú jednoduchý, no zároveň krásny dizajn, ktorý si už na prvý pohľad získa srdce vášho potomka. Hrou s drevenými hračkami sa dieťa dokáže naučiť vyjadrovať svoje pocity a názory. Ide tak o skvelý spôsob, ako rozvíjať jeho myslenie a kreativitu.

Môžu byť drevené hračky aj nevhodné? Samozrejme, pri výbere by ste si mali dávať pozor na materiál. Drevo by rozhodne nemalo byť postriekané žiadnymi toxickými chemikáliami, ktoré by mohli dieťatku ublížiť. Taktiež je vhodné, aby hračky neboli príliš veľké a ťažké. V takom prípade hrozí privalenie a úraz. 

Textilné hračky pre novorodencov

Pri výbere textilných hračiek si dávajte pozor na materiál. Ten by mal pozostávať zo zdravotne neškodných zložiek. Preto pri kúpe nešetrite, ale radšej investujte do kvality. Textilné hračky sú však mimoriadne obľúbené. Dokážu zvýšiť aktivitu mozgu, formovať osobnosť, schopnosti a zručnosti bábätka. Naviac, vaše ratolesti sa s týmito hračkami dokonale zabavia. Textilné hračky vynikajú aj hravým dizajnom, ktorý si bábätká zamilujú.

originálne hračky pre deti

Výborným riešením je napríklad originálna hračka v tvare slimáka, ktorá sa dá v postieľke využiť aj ako ochranný mantinel. Bábätká bezpochyby poteší aj textilná hrkálka vo forme žirafky s upokojujúcimi účinkami.

Pozrite si náš bohatý výber kvalitných a bezpečných hračiek, ktoré potešia každé bábätko.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK