18. novembra 2022 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

Ako prať hniezdo pre bábätká?

Hniezdo pre bábätko nie je vo svete maminiek nijakou novinkou, stalo sa ich obľúbeným pomocníkom, a tak sa stáva, že dieťatko v ňom často trávi podstatnú časť svojho dňa. Aj preto je skutočne dôležité pravidelne hniezdo pre bábätko prať. Ako ho ale prať správne, aby vám čo najdlhšie vydržalo ako nové? Pranie záleží od toho, z akého materiálu je hniezdo vyrobené a aký program na práčke je pri konkrétnom výrobku odporúčaný.

Prať ručne či v práčke?

To, či budete prať ručne alebo v práčke, záleží len na vašich preferenciách. Čo sa týka hniezda pre bábätko, platí, že pranie ručne je šetrnejšie. Naopak, použitím práčky môžete dosiahnuť lepšie výsledky. Ak používate hniezda väčších rozmerov, nemusia sa zmestiť do každej práčky. V takom prípade je dobré popremýšľať o praní v rukách. To sa ale netýka hniezd SOFTELLO. 

Pri praní sa vždy riaďte inštrukciami, ktoré sú uvedené pri danom výrobku. Pri výbere programu je ideálnym riešením jemné pranie. Pred každým praním výrobkov SOFTELLO vyberte vnútornú výplň a výrobok roztiahnite na pôvodnú veľkosť. Vyberateľnú výplň majú naše hniezda, perinky a zavinovačky. Výhodou našich produktov je, že šnúrky sú vždy pevne všité a vďaka tomu sa pri praní nestratia, ani nezapadnú do výrobku.

Pri akej teplote prať?

Hniezda pre bábätká SOFTELLO odporúčame prať na 30 stupňov Celzia. Po opratí hniezdo odporúčame mokré vytvarovať a nechať uschnúť na voľno. Hniezdo neodporúčame dávať do sušičky.

Čo sa týka ručného prania, opäť môžete použiť teplejšiu vodu, pretože sa vďaka tomu zničí aj viac baktérií, ktoré môžu byť na hniezde. Vždy sa však riaďte priloženými inštrukciami, ktoré uvádzame na pracom štítku výrobku.

Pranie hniezda pre bábätko v práčke

Aké prostriedky používať?

Na pranie detského hniezda by ste mali používať výlučne jemné čistiace prostriedky, ktoré sú bezpečné pre novorodencov. Platí, že by ste prípravky mali pridávať v menšom množstve. Nepoužívajte bielidlá, pretože by sa v ich dôsledku mohla poškodiť farba látky, prípadne vzor a môže dochádzať aj k zanechávaniu škvŕn.

Zaujímajú vás novinky zo sveta najmenších? Sledujte nás na našom Facebooku či Instagrame, kde pridávame užitočné informácie o starostlivosti o bábätká.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK