21. mája 2024 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

7 tipov, kam s deťmi na výlet

Ponúkame vám 7 tipov na zaujímavé výlety s deťmi na Slovensku, každý trochu z iného súdka.

Tiež riešite dilemu, kam zobrať deti na výlet, aby si to užili rovnako ony ako aj vy? Aby ste nemuseli pracne ‚gúgliť‘, ponúkame vám 7 tipov na zaujímavé výlety na Slovensku, každý trochu z iného súdka, aby ste to nemali príliš jednotvárne 🙂

1. ZOO a MiniZOO

ZOO sú skvelým miestom na strávenie dňa s malými deťmi. Väčšina ZOO má prístupné chodníky pre kočíky, čo uľahčuje pohyb po celej záhrade. Niektoré ZOO ponúkajú aj kŕmenie menších zvieratiek. MiniZOO je ešte lepšou voľbou pre najmenších, pretože umožňuje deťom priblížiť sa k zvieratám a dokonca ich aj pohladiť. Návšteva ZOO je skvelou príležitosťou stráviť čas na čerstvom vzduchu, ktorý sa dá spojiť napríklad aj s piknikom.

 • Bratislavská zoologická záhrada – okrem množstva zvierat ponúka aj detské ihrisko a mini ZOO, kde si deti môžu pohladkať kozičky a ovečky.
 • Bojnická zoologická záhrada – dobrý výber zvierat v priestranných výbehoch, dobre udržiavaná. Skvelé miesto na návštevu s deťmi vďaka rôznym aktivitám a atraktívnemu prostrediu.
 • Zoologická záhrada Košice – táto zoologická záhrada sa nachádza v lese, čo poskytuje príjemnú atmosféru na prechádzky. Ponúka aj detské atrakcie ako Dino park.
 • Malkia Park – Big Cats Rescue – Tento park je obľúbený vďaka živému kŕmeniu so sprievodným výkladom o zvieratkách. Uvidíte tu mačkovité šelmy, ale napríklad aj medvede, opice, papagáje či kopytníky.

2. Detské parky a ihriská

Detské parky a ihriská sú ideálnym miestom pre malé deti na aktívne trávenie času. Hojdačky, pieskoviská a malé preliezačky sú obľúbené atrakcie pre všetky deti. Deti sa tu môžu socializovať s rovesníkmi a rozvíjať svoje motorické schopnosti. Okrem toho, detské ihriská sú často vybavené lavičkami a miestami na oddych pre rodičov. Pobyt na čerstvom vzduchu je zdravý pre deti aj dospelých.

 • Obrovo – toto ihrisko v Ružomberku je obľúbené pre množstvo rôznych aktivít pre deti. Oceníte jeho rôznorodosť a veľkosť, čo sa pri obroch očakáva 🙂 V blízkosti je aj reštaurácia s typickým slovenským jedlom, čo je príjemný bonus pre rodiny.
 • Eko Park Piešťany – tento park ponúka nielen moderné detské ihrisko, ale aj malú ZOO s exotickými zvieratami. Je to skvelé miesto pre rodiny s deťmi, ktoré môžu tráviť čas nielen hrou, ale aj učením sa o zvieratách.
 • Fundiland – najväčšie interiérové detské ihrisko v Prešove, ktoré ponúka širokú škálu atrakcií pre deti, ako trampolíny, šmýkačky, mini futbalové ihrisko, bicykle, odrážadlá či pavúčia veža.

3. Interaktívne múzeá

Interaktívne múzeá majú často expozície prispôsobené deťom, aby ich povzbudili k objavovaniu a učeniu sa. Deti môžu manipulovať s exponátmi a hrať sa s rôznymi nástrojmi. Návšteva interaktívneho múzea je tak skvelým spôsobom, ako podporiť detskú zvedavosť a učenie sa. Aj samotní rodičia určite objavia nové veci a užijú si spoločne strávený čas. Mnohé z interaktívnych múzeí ponúkajú aj špeciálne programy a workshopy pre najmenších.

 • Steelpark Park Vedy, Košice – toto múzeum ponúka množstvo interaktívnych exponátov a vedeckých experimentov, ktoré sú navrhnuté tak, aby deti mohli objavovať a učiť sa hravou formou. Je to skvelé miesto pre zvedavé deti, ktoré sa chcú dozvedieť viac o vede a technológii.
 • Pedal Planet, Bratislava – unikátne múzeum so zbierkou vzácnych a zaujímavých šliapacích autíčok. Interaktívne prvky umožňujú deťom lepšie pochopiť, ako tieto autá fungujú a z čoho sú vyrobené.
 • Múzeum Janka Kráľa, Liptovský Mikuláš – toto múzeum ponúka rôzne interaktívne expozície, ktoré sú zamerané na život a dielo Janka Kráľa a ďalších významných osobností slovenských dejín. Deti môžu prostredníctvom rôznych interaktívnych aktivít objavovať históriu a kultúru Slovenska.

4. Rodinné farmy a agroturistika

Rodinné farmy sú skvelým miestom pre deti, kde môžu vidieť a pohladiť domáce zvieratá, ktoré možno ešte nikdy nevideli. Farmy často ponúkajú aj ďalšie aktivity, ako je jazda na poníkoch alebo zber ovocia. Okrem toho sú na farmách často aj miesta na piknik a hry pre deti. Skvelá príležitosť na strávenie času v prírode a užitie si čerstvého vzduchu.

 • Biofarma Príroda – táto farma v Stupave je obľúbená pre svoju príjemnú atmosféru a možnosť ochutnať tradičné slovenské jedlá ako halušky a pirohy. Deti môžu obdivovať rôzne domáce zvieratá. Farma je dobre udržiavaná a poskytuje skvelé miesto na rodinný výlet.
 • FarmaPARK Lubina – kontaktná ZOO s prítulnými zvieratkami, ktoré sa nevedia nabažiť spoločnosti. Môžete si ich obzrieť, pohladiť aj nakŕmiť. Počas návštevy sa vám budú venovať animátori, ktorí vám porozprávajú o zvieratkách a ukážu, ako s nimi zaobchádzať.
 • Včelí kRaj – farma v Liešnici-Kokave nad Rimavicou zameraná na včelárstvo poskytuje interaktívne a zábavné vzdelávacie aktivity. Deti aj dospelí sa môžu dozvedieť veľa nových informácií o včelách a ich dôležitosti. Farma má príjemnú atmosféru a ponúka hands-on skúsenosti, ktoré budú deti určite baviť.

5. Plávanie s deťmi

Plávanie je vynikajúca aktivita pre malé deti. Mnohé bazény ponúkajú špeciálne hodiny pre bábätká a malé deti, kde sa môžu bezpečne hrať vo vode. Plávanie pomáha rozvíjať detskú koordináciu a motorické zručnosti. Okrem toho je to skvelý spôsob, ako detičky oboznámiť s vodou a naučiť ich bezpečnosti. Deti si môžu užiť špeciálne hračky do vody a bazénové hry. Skvelá rodinná aktivita, ktorá prinesie veľa radosti a zábavy.

 • Tatralandia, Liptovský Mikuláš – najväčší aquapark na Slovensku s množstvom bazénov, tobogánov a atrakcií pre deti. Ponúka aj tematické animačné programy a stretnutia s maskotmi. Deti si tu môžu užiť rôzne hry v detských bazénoch.
 • Vodný park Bešeňová, Bešeňová – ponúka rôzne atrakcie vrátane vlnobitia, tobogánov a relaxačných bazénov. Je vhodný pre deti vďaka rôznym detským bazénom a hracím zónam. Voda je príjemne teplá, čo ocenia aj najmenší návštevníci.
 • AquaCity Poprad, Poprad – moderný aquapark s množstvom bazénov a tobogánov vhodných aj pre deti. AquaCity ponúka aj rôzne animačné programy a detské kútiky. Je to ideálne miesto pre rodiny, ktoré chcú spojiť zábavu v aquaparku s návštevou mesta Poprad a Vysokých Tatier.

6. Botanické záhrady a parky

Botanické záhrady sú nádherné miesta na rodinné prechádzky, kde môžu deti objavovať rozmanitú flóru. Mnohé botanické záhrady majú špeciálne expozície prispôsobené deťom. Okrem toho sú v botanických záhradách často aj piknikové miesta a lavičky na oddych. Návšteva botanickej záhrady je pokojná a vzdelávacia aktivita pre celú rodinu.

 • Botanická záhrada Univerzity Komenského v Bratislave – ponúka širokú škálu rastlín, krásne kvetinové záhony a skleníky s exotickými rastlinami. Deti určite zaujme aj motýlia záhrada a malé rybníky s rybkami.
 • Botanická záhrada Banská Štiavnica – známa pre svoju kombináciu miestnych a exotických rastlín. Deti si môžu užiť prechádzky medzi stromami a rastlinami z celého sveta, a tiež malé jazierko s vodnými rastlinami.
 • Arborétum Mlyňany SAV – jedno z najdôležitejších dendrologických zariadení na Slovensku, ktoré ponúka viac ako 2 300 druhov stromov a kríkov. Skvelé miesto pre rodiny s deťmi na objavovanie rôznych druhov rastlín z rôznych kontinentov.

7. Divadlo pre deti

Detské divadlo je skvelým spôsobom, ako zoznámiť deti s kultúrou a umením. Mnohé divadlá ponúkajú špeciálne predstavenia pre najmenších divákov plné pestrých kostýmov, hudby a interaktívnych prvkov. Deti môžu sledovať príbehy plné fantázie a dobrodružstva. Divadlo podporuje detskú predstavivosť a kreativitu a predstavenia sú prispôsobené veku detí, takže sú pre ne zrozumiteľné a zábavné. Obohacujúci zážitok pre celú rodinu.

 • Bábkové divadlo Žilina – ponúka skvelé predstavenia s výbornými hercami a majstrovským spracovaním. Divadlo má široký výber predstavení prispôsobených pre deti.
 • Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre – známe kvalitnými detskými predstaveniami a bohatou históriou. Ponúka rôzne inscenácie, ktoré sú zamerané na detské publikum.
 • Divadlo LUDUS, Bratislava – jedno z najznámejších detských divadiel v Bratislave ponúka rôzne interaktívne a vzdelávacie predstavenia pre deti. Cieľom divadla je podporovať kreatívne myslenie a umelecké cítenie u detí prostredníctvom divadelného umenia.

Dúfame, že vám tieto tipy na výlety s deťmi pomôžu naplánovať nezabudnuteľné rodinné dni plné zábavy a dobrodružstva. Nezabudnite s nami zdieľať svoje skúsenosti a nápady na ďalšie výlety 🙂

Zostaňte s nami v kontakte a sledujte naše sociálne siete Facebook a Instagram

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK