18. októbra 2022 NovinkyPoradňaSOFTELLO pomáha

10 tipov na originálne darčeky pre novorodencov

Chystáte sa na návštevu do rodiny, ktorá sa rozrástla o nového člena? Privítajte nový prírastok zaujímavými darčekmi, ktoré potešia a zároveň nebude núdza o ich využitie. Vieme, že výber vhodného daru pre malé bábo môže byť ťažká úloha, a preto sme si pre vás pripravili hneď 10 tipov na originálny darček pre novorodenca.

  1. Hniezdo pre novorodenca

Spokojné bábätko = spokojní rodičia a naopak. Čo je ale základom spokojného bábätka? Dokonalá starostlivosť a pohodlie. Aby si celá rodinka užila prvé vzájomné chvíle, môžete im to uľahčiť krásnym a najmä pohodlným hniezdom pre bábätká.

Stiesnený priestor hniezda bude bábätku pripomínať maminkine bruško, vďaka čomu sa bude cítiť príjemnejšie a vďaka tomu bude aj pokojnejšie. Vďaka bočným mantinelom sa zamedzí prevaleniu dieťatka na bruško v prvých týždňoch života, a rodičia tak budú vedieť, že je bábätko v pohodlí a bezpečí.

V Softello používame pri výrobe hniezd ten najjemnejší bavlnený satén. Je príjemný na dotyk a ideálny pre detskú pokožku. Naše hniezda majú po celom obvode praktickú šnúrku, vďaka ktorej si viete veľkosť hniezda upraviť podľa potreby.

  1. Hračky

Hračkami nikdy nič nepokazíte, skôr či neskôr sa s nimi dieťatko určite vyhrá. Pre najmenšie bábätká sú vhodné mäkké hračky, ktorými sa neudrie, napríklad látkové hrkálky či rôzne hryzadielka.

  1. Mantinel do postieľky

Ďalší praktický darček, ktorým potešíte, je mantinel do postieľky. Klasické mantinely viete kúpiť v rôznych farbách a pekne ich tak zladiť s priestorom, v ktorom sa postieľka nachádza. Takisto však viete obdarovať nového člena krásnymi mantinelmi v tvare zvieratiek, napríklad slimáka.

  1. Zavinovačka či perinka pre novorodenca

Podporte dobrý a kvalitný spánok bábätka kvalitnou zavinovačkou alebo perinkou pre novorodenca. Ich hlavnou výhodou je stabilnejšie uloženie bábätka, vďaka čomu sa cíti bezpečnejšie a pokojnejšie. Pre menšie bábätká je vhodnejšia perinka a pre väčšie zavinovačka, nakoľko v nej má dieťatko väčšiu voľnosť.

Výhodou zavinovačiek je aj fakt, že sa dajú využiť napríklad ako podložka na hranie či prikrývka do postieľky a do kočíka. Pri výbere perinky aj zavinovačky sa riaďte najmä ročným obdobím, nakoľko sú k dispozícii rôzne vnútorné výplne (letná/zimná).

  1. Darčeková súprava

Ak chcete dať novopečeným rodičom do daru viac vecí naraz, vhodnou voľbou budú darčekové balíčky. Ich výhodou je, že nemusíte naraz rozmýšľať nad viacerými vecami. V týchto súpravách môžete darovať oblečenie, ale aj kozmetiku, hračky, prípadne hocičo, čo vás zaujme.

V našom e-shope si viete takýto darčekový set ľahko vyskladať a dožičiť tak obdarovaným naozaj krásne a užitočné veci.

  1. Detské oblečenie

Darovať môžete takisto detské oblečenie. Nakoľko malé bábätká rýchlo rastú, vhodnejšie je zvoliť väčšiu veľkosť. Vďaka nekonečnému výberu viete dať do daru naozaj pekné kúsky, pričom tie s vtipnou potlačou bývajú naozaj obľúbeným darčekom.

Detské oblečenie pre bábätká
  1. Detské obliečky

Pokiaľ ide o spánok, najmä pri malých deťoch je dôležité, v čom spinkajú. Nielen pyžamko či spací vak, ale aj detské obliečky môžu byť dôvodom, prečo sa tomu malinkému stvoreniu tak dobre spinká. Pri výbere dbajte na kvalitné materiály.

  1. Hračka na kočík

Veľmi obľúbené bývajú aj hračky, ktoré sa dávajú priamo na kočík. Dieťatko sa s nimi hrá, rozvíja motoriku a navyše ho zabavia v tej správnej chvíli.

Hračky na kočík pre najmenšie detičky
  1. Látková knižka

Veľkým trendom posledných rokov sú látkové knižky. Tieto knižky podporujú koncentráciu, ale aj motoriku dieťatka. Sú tiché, väčšinou pestrofarebné, a tak sa s nimi dieťatko naozaj vyhrá. Veľkou výhodou je aj ich bezpečnosť a nízka váha. Všade sa zmestia a môžete ich tak nosiť aj na cesty.

  1. Niečo pre rodičov

Ako posledný tip si spomenieme ešte jeden hit posledných rokov – plienkové torty. Táto tortička môže obsahovať čisto jednorazové plienky, ale aj ich kombináciu s detskou kozmetikou, hračkami, detským oblečením či hračkami. Je to krásny darček, ktorý poteší najmä rodičov. 🙂

Veríme, že ste u nás našli dostatok inšpirácii a že výber darčeka pre novorodenca bude pre vás o čosi jednoduchší a radostnejší.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na sociálnych sieťach ZDIEĽAŤ ČLÁNOK